NDT Bobath terapia neurorozwojowa dzieci i niemowląt

Koncepcja NDT Bobath proponuje wszechstronne podejście do problemu pacjenta w badaniu oraz leczeniu osób z ograniczoną sprawnością ruchową, w celu prawidłowego ich rozwoju i pełnego funkcjonowania w czynnościach życia codziennego w sferze motorycznej, czuciowej oraz poznawczej, wynikających z nieprawidłowości funkcjonowania ośrodkowego układu nerwowego.
Twórcy koncepcji, Berta oraz Karel Bobath zwykli mawiać iż „ Nie uczymy ruchu, a jedynie umożliwiamy jego wykonanie”, co świetnie definiuje założenia tejże koncepcji.
W Polsce jest ona wiodącą metodą stosowaną z powodzeniem dla wcześniaków, niemowląt i dzieci starszych z zespołami neurologicznymi, ortopedycznymi, genetycznymi oraz prezentującymi opóźnienia w rozwoju psychomotorycznym.

Leczenie wad postawy

Wady postawy obserwowane u dzieci to wszelkie odstępstwa od prawidłowego wzorca postawy, objawiające się m.in.:

- skrzywieniem kręgosłupa (skolioza, plecy okrągłe, plecy płaskie)

- wadami kolan (koślawość, szpotawość, przeprosty)

- wadami stóp (płaskostopie, koślawość, itp.)

Przyczyną powstawania wad postawy dość często są zaburzenia napięcia mięśniowego i związane z nim nieprawidłowości rozwoju ruchowego dzieci pojawiające się w pierwszym roku ich życia.

Przy właściwie prowadzonej oraz odpowiednio wcześnie rozpoczętej i indywidualnej rehabilitacji ruchowej, możemy skutecznie zapobiegać rozwojowi wad postawy u dzieci.

OMT Kaltenborn-Evjenth ortopedyczna terapia manualna

Ortopedyczna Terapia Manualna koncepcji Kaltenborna i Evjentha to metoda postępowania fizjoterapeutycznego, która obejmuje całościowy system badania i leczenia pacjentów z ortopedycznymi dysfunkcjami narządu ruchu.

Kinesiology Taping

Kinesiology Taping to metoda, która pozwala na osiąganie doskonałych rezultatów terapeutycznych przez działanie sensoryczne plastra kinesiology tape o parametrach zbliżonych do właściwości ludzkiej skóry.
Każda aplikacja plastra poprzedzona jest badaniem oraz oceną układu mięśniowo-powieziowego, nie polega więc na stosowaniu gotowych szablonów dla poszczególnych schorzeń. Kinesiology taping jest najbardziej rozwiniętą i stale dynamicznie rozwijającą się odmianą terapii z użyciem plastra, bazującą na ostatnich osiągnięciach wiedzy medycznej z obszaru terapii mięśniowo-powieziowej.

THERATOGS kostium rehabilitacyjny (terapia i sprzedaż)

TheraTogs to jeden z najbardziej innowacyjnych i wszechstronnych rozwiązań pośród dostępnych na rynku kostiumów rehabilitacyjnych. Pełni on funkcję zewnętrznego systemu mięśni, który stymuluje prawidłową neuromotorykę, posturę oraz czucie wewnętrzne, przy czym nie ogranicza swobody ruchów. Dzięki tym cechom system TheraTogs korzystnie wpływa na sprawność ruchową, stabilizację posturalną oraz czucie własnego ciała. Ze względu na swoje właściwości, system ubierany jest na gołą skórę (pod ubranie) i noszony docelowo przez cały dzień.

Trójwymiarowa, manulana terapia stóp na podłożu neurofizjologicznym wg. terapii Zukunft-Huber

Trójpłaszczyznowa manualna terapia wad stóp u dzieci na podstawach neurofizjologicznych jest oparta na funkcjonalnym rozwoju stopy w pierwszym roku życia dziecka oraz na zasadach terapii manualnej. Terapia ta stanowi podstawę do wczesnego diagnozowania i wczesnego leczenia nieprawidłowego ustawienia stopy (stopa przywiedzeniowa, serpentynowa, suszkowata, końsko-szpotawa, piętowa i płasko-koślawa) za pomocą specjalnych chwytów mobilizujących i rozciągających oraz bandażowania funkcjonalnego.

fb

Telefonicznie: 793-233-282

E-mail: kontakt@handlepoint.pl

Formularz kontaktowy:

Odpowiemy do 24 godzin.

fb